BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZ

Bize Ulaşın

+90 850 212 64 66

E-Bülten
 

Bağışıklık Sistemimiz

İnsan bedeni, hastalıklara karşı bir savunma sistemiyle donatılmıştır ve doğal olarak kendi kendini yenileme ve iyileştirme yeteneğine sahiptir.

Bağışıklık sistemi, patojenleri ve tümör hücrelerini belirleyerek ortadan kaldıran, bedenimizi hastalıklardan koruyan, oldukça karmaşık ancak son derece uyumlu çalışan bir yapıdır.

Birçok hastalık bağışıklık sistemindeki bozukluklardan kaynaklanır. Diğer bir ifadeyle ancak bağışıklık sistemimiz yeterince iyi çalışır durumda ise hasta olmamak ya da hastalıkları kolayca yenmek mümkündür. Bağışıklık yetmezliği; bağışıklık sisteminin normalden daha az etkin olmasından kaynaklanır. Tekrarlayan, kısa sürede iyileşmeyen ve yaşamı tehdit eden enfeksiyonlara yol açar.

bağışıllık sistemi

Kaynağı ne olursa olsun organik/inorganik, bedensel/ruhsal ya da fiziksel/kimyasal tüm toksinler, bedenimizi adeta bir yangın yerine çevirir. Toksinlerin bedenimiz üzerindeki etkileri uzun süre baskılansa da, toksin birikimi arttıkça zamanla bazı sağlık sorunları da tetiklenir. Bu sorunların sebebi; yangısal süreçlerin, tıp dilindeki adıyla enflamasyonların, bedenin ve ruhun konforunu bozacak pek çok olayı başlatmasıdır. Kısacası, bedenimizde toksin yükünün artması sağlığımızın bozulması anlamına gelir.

Bedenimizdeki toksinler, alerjenler ya da stres faktörleri bağışıklık sisteminin dengesini bozar. Böyle durumlarda bağışıklık sistemi yeniden güçlendirilmelidir.

Bedeninizi İzleyin

Bedeninizde tolere edebileceğinizden daha fazla toksin birikmişse, bazı işaretleri iyi izlemelisiniz. Egzama ve benzeri cilt sorunları, sık tekrarlayan aft ve uçuklar, üst solunum yolu enfeksiyonları, cinsel isteksizlik ya da yetersizlik, halsizlik, uyku sorunları, baş ağrısı, iştahsızlık ya da aşırı yeme eğilimi, konsantrasyon güçlüğü, öğrenme zorluğu, unutkanlık, depresyon, şişkinlik, kabızlık veya ishal atakları, gastrit, reflü, gıda alerjileri gibi rahatsızlıklar; vücutta toksin birikiminin arttığına dair işaretlerindendir. Bedeninizin toksin yükü arttıysa ve mücadelenin şiddetlendiğini hissediyorsanız, arınma zamanının geldiğinden emin olabilirsiniz.

Toksin yükü arttıkça bağışıklık sistemi alarm durumuna geçeceği için hastalıklar da artabilir. Eğer enflamasyonlar damar sisteminde oluşmuş ise damar yapısı bozulup sertleşmeye, içinde plaklar oluşmaya başlar. Beyin dokusuna yerleşmişse, hafıza kaybıyla sonuçlanabilen olumsuzluklar ortaya çıkabilir. Yağ hücrelerine yerleştiğinde ise kilo artışı ya da obeziteye sebep olur.

asit icon
İYİLEŞME İÇERİDEN GELİR

Yaşlanma ile baş edebilmenin en etkili yöntemi; ilkin düzenli bir alkali beslenme programı ile toksik kalıntı biriken bedenin tüm organ ve dokularının arındırılmasıdır. Devamında, yıpranmış ve fonksiyonları yetersizleşmiş organların onarılması ve son olarak da bedenin bir bütün olarak yeniden yapılandırılmasıdır. Bu durumun sürekliliğinin sağlanması ise sürecin en önemli aşamalarındandır.

Mealkaline Alkali Beslenme Paketlerimizle yaşlanma süreci yavaşlatılabilir ve daha da ötesinde önemli oranda gençleşme sağlanabilir.

Hastalandığınızda, dışarıdan alınan sentetik/kimyasal ilaçlar, bedeninizin doğuştan sahip olduğu yeteneklerle yapabileceği doğal iyileştirmenin yerini tutamaz. Kaldı ki günümüzde hastalıkların oluşumunun en önemli sebebinin gıdaların doğallığını bozan katkı maddeleri, ilaçlar ve koruyucular olduğu bilinmektedir.

Bedeniniz içsel potansiyelini kullanarak hastalıkları önleyebilir veya iyileştirebilir. Ancak, bunun için önce bedeninizin kendi gücünü kullanmasına olanak verecek koşulları yeniden sağlamanız gerekir. Sonrasında ise hastalanan organ ya da sistemi onarıp yenileyen destekleyici yöntemler uygulanmalıdır.

yeniden gençleşmek image
yeniden gençleşmek image