Vitamin ve Mineraller

Bize Ulaşın

+90 850 212 64 66

E-Bülten

Vitamin Nedir?

Vitaminler, vücutta metabolik olayların normal bir şekilde meydana gelmesi ve sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için gerekli fakat hücrelerimizde kendiliğinden sentezlenmediği için dışarıdan takviye edilmesi zorunlu olan besin bileşikleridir. Suda çözünenler ve yağda çözünenler olmak üzere 2 ana gurupta toplam 13 adet vitamin bulunur. Bunlar; A, B1 (Tiamin), B2 (Riboflavin), B3 (Niasin), B5 (Pantotenik Asit), B6 (Pridoksin), B7 (Biotin), B9 (Folat) B12 (Kobalamin), C, D, E ve K vitaminleridir.

Vitaminler sağlıklı beslenmenin yapı taşlarıdır. Uzun yaşamı sağlamak ve hastalıklardan korunmak için bedenin günlük vitamin ihtiyacının karşılanması vazgeçilmez bir zorunluluktur. Vitaminler metabolizmada meydana gelen (enzim faaliyeti, serbest oksijen radikallerinin temizlenmesi vb.) biyokimyasal olaylara etki ederler. Besinlerimizde yeteri kadar vitamin bulunmadığında metabolizmada bozulmalar, hücre yenilenmesinde yavaşlama ve yaşlanma başlar.

Mineral Nedir?

Mineraller, doğal yollarla oluşan kristal yapıdaki inorganik maddelerdir. Mineraller yaşamsal fonksiyonların devamlılığı, düzenlenmesi, büyüme, gelişme ve erken yaşlanmanın önüne geçilmesi gibi birçok faktör bakımından zorunlu besin ögeleridir.

Bedenimiz, vitaminlere olduğu gibi çeşitli minerallere de gereksinim duyar. Bunlar esansiyel mineraller olarak adlandırılır. Esansiyel mineraller; major mineraller (makro mineraller) ve iz mineraller (mikro mineraller) olarak ikiye ayrılır. Makro mineraller: Sodyum, klorür, potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum, sülfür iken İz mineraller: Demir, çinko, iyot, selenyum, bakır, mangan, florür, krom, molibdendir.

Eksikliğinin Sonuçları

Hepimizin artık bildiği gibi son yüzyıl içerisinde yanlış tarım, genetiği değiştirilmiş tohum uygulamaları, yanlış pişirme yöntemleri vb. nedenlerle gıdaların içerdiği toplam besin değerinde dramatik düşüşler olmuştur. Buna bağlı olarak vitamin ve mineral eksikliği kaynaklı hastalıklarda artış kaçınılmaz bir sonuçtur.

Mealkaline Alkali Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Paketleri, bedeninizin sağlığını geri kazanmanıza yardımcı infüzyonu bu gereksinimlere uygun olarak düzenler, ihtiyacınıza uygun vitamin ve mineral beslenme paketleriyle sağlıklı ve uzun bir yaşam idealine hizmet eder.

 

Mealkaline'ı Tanımak  l  Alkali Beslenme Nedir?   l   Bağışıklık Sistemimiz    l   Vitamin & Minaraller    l   Yöntem Sistem Sonuç