İçeriğe geç
Alkali Beslenme Faydaları

Alkali Beslenme Faydaları

Gün geçtikçe geniş kitleler tarafından üzerine araştırmalar yapılmaya başlanan alkali beslenme ile ilgili bilinmeyenleri sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda da alkali beslenme faydaları üzerinde duracağız. Önce alkali beslenme nedir sorusuna kısa bir cevap verecek ve alkali beslenme faydaları konusuna geçeceğiz.

Alkali beslenme hususunda daha detaylı bilgi almak ya da bir uzmana danışmak için iletişim bölümümüzden bizlerle irtibata geçebilir ya da menü sekmemizden sizlere sunduğumuz ürünleri inceleyebilirsiniz.

<<< İletişime Geçmek İçin Tıklayınız >>>

<<< Menü İçin Tıklayınız >>>

Alkali Beslenme Nedir?

Alkali beslenme nedir sorusunun cevabını basitçe şu şekilde vermek mümkün olabilir; vücudun pH dengesini sağlamayı amaçlayan ve bunu korumaya yarayan bir beslenme türüdür. Bu beslenme türünde tüketilen yiyeceklerin doğal, sağlıklı ve işlenmemiş gıdalar olması gerekmektedir.

Alkali beslenme ile vücuda giren asidik yiyecekler sınırlandırılır ve en minimum seviyeye indirilir. Çünkü asidik besinler, kilo alımına ve yorgunluk gibi sorunlara sebebiyet verir. Bu beslenme şekli ile ana amaç vücutta asit oranının yükselmesini engellemektir.

Alkali Beslenmenin Faydaları Nelerdir?

Alkali beslenme hakkında aldığımız bu kısa bilgilerin ardından alkali beslenmenin faydaları nelerdir sorusuna yanıt bulalım. İşte alkali beslenmenin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Alkali beslenme sayesinde vücuttaki toksinlerden kurtulunur ve bu durumda bağışıklık sisteminin sağlığı için çok önemlidir.
  • Alkali beslenme ile birlikte kilo alımının önüne geçilir ve obeziteye yakalanma olasılığı ortadan kaldırılır.
  • Özellikle kadınların çok şikayetçi olduğu bölgesel yağlanma probleminin önüne geçilir.
  • Kemiklerin çok daha sağlıklı bir hale bürünmesi sağlanır.
  • Halsizlik, yorgunluk gibi şikayetler azalır ve enerji seviyesi yükselir.
  • Alkali beslenme ile mide sorunları da azaltılabilir ya da tamamen giderilebilir. Çünkü sindirim sistemini olumsuz etkileyen en önemli neden asidik beslenmedir.
  • Vücuttaki iltihapların azalması sağlanarak vücuttaki ağrılar geçirilebilir ya da minimuma indirilebilir.
  • Alkali beslenme ile kilo vermek çok daha kolay bir hale gelebileceği gibi yüksek kolestrol ve kalp sorunlarına da fayda sağlar.
  • Bütün bu faydaların yanında alkali beslenmede tüketilen besinler son derece sağlıklı olduğu için vücudun genel sağlığı da korunmuş olur.

Son olarak bir tavsiyede bulunmak gerekirse; özellikle sindirim problemleri yaşayan kişilerin alkali beslenme hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmaları ve bu beslenme türünü hayatlarının bir parçası yapmaları gerekir. Bu sayede sorunlarını minimuma indirebilecekleri gibi hayat kalitelerini de yukarı çekme şansı yakalayacaklardır. Bu da hayattaki mutluluk ve başarı çıtanızı daha yukarı çıkaracak, hatta ve hatta insan ilişkilerinizin çok daha sağlıklı hale gelmesini sağlayacaktır.

Eski gönderiler
Yeni gönderiler

Yorum yap

Lütfen unutmayın, yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.

Kapat (esc)

Bilgi için beslenme uzmanlarımıza danışın.

Çağrı Başlat

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

Sepete eklendi