İçeriğe geç
Alkali Beslenme Ne Demek?

Alkali Beslenme Ne Demek?

Alkali beslenme ne demek sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışalım. Öncelikle belirtmek gerekir ki bu beslenme türünün insan sağlığı açısından bir çok faydası bulunurken uzman desteği ile gerçekleştirilmezse kişiye zararlı bir şekilde de dönebilir.

Alkali beslenme nedir sorusuna yanıt verirken bir yandan da alkali beslenmenin faydalarına da değineceğiz. Ayrıca web sitemizde diğer makaleleri de inceleyerek fazlası ile bilgiye ulaşabilirsiniz. Direkt birinci ağızdan bilgi almak istiyorsanız da Mealkaline ile iletişime geçerek en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Alkali Beslenme Nedir?

Alkali beslenme nedir diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Bu beslenme türü ile vücutta bulunan toksinlerin yok edilmesi yani vücutta atılması amaçlanır. Ayrıca işlenmiş ve hazır gıdaların vücudumuza verdiği zararların ortadan kaldırılması hedeflenir. Kısaca ise alkali beslenme ile pH dengesi oturtulmaya çalışılır.

Alkali beslenme şeklinde daha çok meyve, sebze, bakliyat, maden suyu ve pH değeri yüksek olan su tüketimi yapılmalıdır. Et gibi besinler ise tamamen kesilmemeli ama kontrollü şekilde tüketilmelidir. Kısacası asidik özelliği fazla olan besinlerden ve kafein içeren ürünlerden uzak durulmalıdır. Tabi ki bunun dizaynını her zaman belirttiğimiz şekilde bir uzman eşliğinde planlamalısınız.

Alkali Beslenmenin Faydaları

Alkali beslenmenin faydaları şu şekilde listelenebilir:

  • Yorgunluk ve halsizliği ortadan kaldırdığı gibi kişiyi enerjik bir hale büründürür,
  • Vücuttaki zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar,
  • Kilo alımının önüne geçer ve zayıflamaya yardımcı olur,
  • Alkali beslenme özellikle sindirim sistemine büyük faydalar sağlar. Sindirim sisteminin sağlıklı şekilde çalışmasını ve düzen içerisinde hareket etmesine vesile olur,
  • Kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur,
  • Vücuttaki iltihap oranının düşmesine neden olur,
  • Salgın hastalıkların olduğu günümüzde vücudun bağışıklık sistemini yukarıya çeker ve kolay şekilde hastalanmanın önüne geçer.

Bu şekilde alkali beslenmenin daha bir çok faydası sayılabilir. Alkali beslenmeye ilgi duyuyorsanız internet sitemiz üzerinden menülerimizi inceleyebilir, uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede alkali diyet konusunda ilk adımı da atmış olursunuz. Emin olun alkali beslenme sayesinde yaşam kaliteniz çok yukarılara çıkacak. Bu beslenmenin bütün hayatınıza olumlu yansıdığını göreceksiniz.

<<< Bilgi almak için tıklayınız >>>

Eski gönderiler
Yeni gönderiler

Yorum yap

Lütfen unutmayın, yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.

Kapat (esc)

Bilgi için beslenme uzmanlarımıza danışın.

Çağrı Başlat

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

Sepete eklendi