İçeriğe geç
Alkali Beslenme Nedir?

Alkali Beslenme Nedir?

Son zamanların moda olan beslenme şekillerinden olan alkali beslenme bir çok kişi de büyük merak uyandırdı. Peki alkali beslenme nedir? İşte bu makalemizde bu sorunun cevabını arayacağız. Bu sayede de alkali beslenmeyi merak eden kişilerin meraklarını gidermiş ve yol göstermiş olacağız.

Alkali beslenme nedir, alkali beslenme ne demek, alkali beslenme faydaları ve alkali beslenme nasıl olur gibi soruların hepsine yanıt bulabileceğiniz bu yazı sayesinde hayatınıza beslenme anlamında yeni bir yol çizebilir ve çok daha sağlıklı, ışıltılı bir hale bürünebilirsiniz.

Alkali Beslenme Ne Demek?

Alkali beslenme ne demek sorusunun en net cevabını şu şekilde vermek mümkündür: Vücudun PH dengesini sağlamaya yönelik beslenme şekli. Daha detaylı açıklamak gerekirse; vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlar. Aynı zamanda hazır gıdaların vücutta kaybına neden olduğu vitamin ve minerallerin yeniden kazanılmasına yardımcı olur.

Alkali beslenme şeklinde işlenmiş gıdalardan uzak durmak gerekir. Ayrıca hamur işi besinlerden de kaçmayı gerektirir. Bu nedenle sağlıklı ve taze besinler tercih edilmelidir. Alkali beslenmede yağ tercihi de çok değerlidir. Besinlerde ceviz, balık ya da zeytinyağı kullanılmalıdır. Tüm bunların yanında asitli içeceklerden uzak durulmalıdır. İçecek olarak genellikle ph değeri yüksek su tercih edilmelidir.

Alkali Beslenme Faydaları

Alkali beslenme ne demek sorusunun cevabını verdikten sonra sıra alkali beslenme faydaları konusuna geldi. En basit haliyle alkali beslenmenin faydalarını şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Vücutta pH dengesini sağlar,
  • Kontrolsüz kilo alımını engeller,
  • Halsizliği ortadan kaldırır ve enerjik bir vücut inşa eder,
  • Sindirim sisteminin düzene girmesine yardımcı olur,
  • Vücutta bulunan yağ oranını dengede tutar,
  • Vücutta bulunan iltihapların azalmasını sağlar,
  • Kemik sağlığını korur,
  • Bağışıklık sistemini yukarı çeker,
  • Güne başlangıcı enerjili bir hale getirir.

Doğal olarak bu faydaları gördüğünüz takdirde hayat standartlarınız da yukarı doğru ivmelenecektir. Başarılı işler ortaya koymanıza, iyi ilişkiler yürütmenize de dolaylı yoldan katkı sağlamış olacaktır. Ama hepsinden önemlisi vücut sağlığınızı şansa bırakmamış olacak ve kendinizi zinde hissedebileceksiniz.

Alkali beslenme sayesinde sağlıklı bir vücuda sahip olmanın ötesinde ömrünüzü de uzatmaya katkıda bulunmuş olursunuz. Alkali beslenme ile ilgili profesyonel desteği de sitemiz üzerinden profesyonel ekibimizle iletişime geçerek elde edebilirsiniz.
Eski gönderiler
Yeni gönderiler

Yorum yap

Lütfen unutmayın, yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.

Kapat (esc)

Bilgi için beslenme uzmanlarımıza danışın.

Çağrı Başlat

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

Sepete eklendi